Ana sayfa » Hangi Akıllı Saati Almalıyız?
Hangi Akıllı Saati Almalıyız
TEKNOLOJİ

Hangi Akıllı Saati Almalıyız?

Bazıları tasarım bazılarıda teknik özellikleri sebebiyle akıllı saatleri tercih ediyor. Akıllı saatler arasında öne çıkan iki markayı inceleyerek karar vermeye çalışacağız. Hangi akıllı saati almalıyız?

Akıllı saatlerin özellikler doyurucu bir noktaya gelmesede giyilebilir teknolojinin ilk ürünleri olarak yavaş yavaş bileklerimizde yerlerini almaya başladılar.

Akıllı Saat modelleri

Son zamanlarda bir çok lüks hablot vs gibi markalarda akıllı saatlerini piyasaya sürmeye başladı, fakat genele baktığımızda cep telefonlarında olduğu gibi akıllı saatlerdede iki marka öne çıkıyor.
Apple watch 3 ve Samsung gear s3 son modelleri,  saatlerin renkleri ve farklı kordon seçenekleri dışında Apple watch 3’ün 38mm ve 42mm olarak iki boyutu mevcut, Samsung s3’ün ise Klasik, spor ve Frontier olarak modelleri mevcut.

Hangi Akıllı Saati Almalıyız?

Gelelim karşılaştırma tablosuna her iki cihazdada olan özelliklerden bahsetmeyelim marka sitelerinde bol bol inceleyebilirsiniz.

Akıllı saat karşılaştırması

Uyku izleme 
Samsun S3 VAR
Apple Watch 3 YOK

Safir Cam (Safir camlar daha zor kırılır daha zor çizilirler)
Samsun S3 YOK
Apple Watch 3 VAR

Amoled Ekran (Daha fazla yenileme hızı sunar ve Daha az pil harcar)
Samsun S3 VAR
Apple Watch 3 YOK

Hareket Algılayıcı (Mesela koşuya başladığınızda otomatik sayar elle başlatmanıza gerek kalmaz)
Samsun S3 VAR
Apple Watch 3 YOK

Kulaç Sayacı (Yüzme sevenler için)
Samsun S3 YOK
Apple Watch 3 VAR

Dahili Hafıza (İşte bu önemli müzik vb dosyalarınızı saklayabilirsiniz)
Samsun S3 4gb
Apple Watch 3 16GB

Jiroskop, (Cihazın yönünün sabit kalmasını sağlamak için kullanılabilecek bir sensördür.)
Samsun S3 YOK
Apple Watch 3 VAR

Titreşim
Samsun S3 VAR
Apple Watch 3 YOK

Pil Gücü (En önemli özelliklerden)
Samsun S3 380mah yaklaşık 4 gün
Apple Watch 3 273mah Yaklaşık 2 günHangi Akıllı Saati Almalıyız?

Bu özelliklerin dışında tüm teknik özellikler neredeyse aynı fakat Apple watch dikdörtgen bir tasarıma sahipken Samsung s3 yuvarlak ve klasik saat tasarımında bu durum klasik saat kullanıcılarının biraz daha fazla hoşuna gidebilir.

Apple kullanıcıları marka sevgisinden ve memnuniyetlerinden dolayı bilgisayarlarından tabletlerine kadar sadakatlerinden pek vazgeçmiyorlar. S3 saatler uyumlu görünsede bir çok konuda ios işletim sistemi ile sıkıntı yaşacaktır. Apple watch un en büyük artısı app store un dev uygulama katkısı işletim sistemi stabilizasyonu diyebiliriz.

Samsung un iphone sahiplerine saat satma şansı yazılım uyumluluğu ve marka sadakati yüzünden düşük görünsede en büyük kozu yuvarlak tasarım ve pil ömrü aynı zamanda saat işletim sistemi olarak android wear yerine Samsung özel yazılımı Tizen Os seçilmiş.

Sonuç olarak seçim birazda görsel zevke kalıyor markalar arasında teknik olarak etkileyecek çok büyük bir fark görünmüyor.Yazı Puanı

Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Popüler Yazılar