Ana sayfa » İyi bir ilişki için neler yapmalıyız?
İyi bir ilişki için neler yapmalıyız
YAŞAM

İyi bir ilişki için neler yapmalıyız?

İyi bir ilişki için neler yapmalıyız ? yazımızda sevdiğiniz insanla sağlıklı bir ilişki kurmak için uymamız gereken en önemli kurallardan bahsedeceğiz.

Kaliteli zaman geçirmek

Sürekli olarak 24 saat birlikte olmaktan bahsetmiyorum. Bu zaten ilişki için iyi değildir. İki tarafın da kendilerine ait bir yaşamı olmalı. Fakat birlikte olduğunuz zamanı en kaliteli şekilde geçirmeye çalışın. Televizyon karşısında, koltukta oturup cips yerken sohbet etmekle; bir masada akşam yemeği yiyerek sohbet etmek arasında çok fark var.

İyi bir ilişki için iletişim şarttır.

İyi bir ilişki için öncelikle güven, emek ve zamana ihtiyacımız var. Aranızdaki aşk ne kadar güçlü olursa olsun sağlıklı bir iletişim kuramıyorsanız ilişkiniz kısa sürecektir.


İletişim konusunda sorun yaşıyorsanız çözmek için bir kaç yol deneyebilirsiniz. Fakat doğru iletişim kurabilmek için yapmanız gereken bazı şeyler var. Bayanlar için iltifat çok önemlidir sevdiğinizin beğendiğiniz yanlarını ona sesli olarak belirtin, hoşunuza gitmeyen yönlerini tamamen içinize atmak yerine,  yapıcı bir üslup ve ses tonuyla hatasını direk söyleyerek değil düzeltmesi için gerekli tavsiyeyi vererek uygun bir zamanda belirtin, Örneğin bulaşıkların birikmesini istemiyorsanız, sevgilim sende yoruldun ama hadi birlikte kaldıralım sonra rahat rahat oturalım gibi kırmadan dikte etmeden ifade etmeliyiz. Bunu yapabilseniz ilişikiniz daha yapıcı ve sağlıklı olur.

İyi bir ilişki için neler yapmalıyız

Saygı sevgi kadar önemlidir.

İyi bir ilişki için neler yapmalıyız ? sorunu büyüklerimize sorsak nedense hep saygı derler ilişkide mutlaka olması gereken şeylerden biri de saygıdır. Hayatımızdaki kadının, duygularına, kararlarına, kişiliğine saygı duymalısınız.

Saygılı bir ilişki için başkalarının yanında onu eleştirmeyin, arkadaşları veya akrabaları hakkında kırıcı sözler söylemeyin. Onu bir başkasıyla kıyaslamayın, yapmadığı veya yapamadığı şeyleri sürekli tekrar etmeyin, ayrılık veya herhangi bir sebeple tehdit ederek bir şeyler yaptırmaya veya yaptırmamaya çalışmayın.

Kadınlarla İyi bir ilişki için neler yapmalıyız ?

Sevdiğinize, sürekli güzel bir şekilde hitap edin, hatun, hanım, kız gibi kelimeler yerine klasik olacak ama sevgilim, hayatım, aşkım veya aranızda özel bir şekilde hitap edebilirsiniz. Ona dokunun, saçlarını okşayın elini tutun güzel bulduğunuz özellikleri ile iltifatlar edin.

Önemli günleri unutmayın, özellikle çalışıyorsa iş yerine veya eve çiçek gönderin olmazsa götürün, ona sevdiği hediyeler alın çok pahalı şeyler olması önemli değil.

Evli iseniz ne kadar dargın ve kızgın olsanızda ayrı ev yada yatakta yatmayın, sevgili iseniz uzun süre onu aramama veya görüşmeme gibi cezalara başvurmayın ilişinizdeki saygıyı azaltır ve soğutur.

Birbirinizi anlamaya çalışın

Nelerden hoşlandığınızı açıkça belirtin ve onun nelerden hoşlandığını gözlemleyin. Zamanla nelerden uzak durmanız neleri daha çok yapmanız gerektiğini farkedeceksiniz.

Olumlu olmaya çalışın

Tüm gününüz kötü bile geçmiş olsa onun yanında gerginliğinizi belli etmemeye çalışmayın tam tersi günüzün kötü geçtiğini belirtirseniz hem sinirinizi ondan çıkarmamış olursunuz hemde gerginliğinizi atmanız için size destek olmasını sağlamış olursunuz. Her zaman olumlu düşünmeye çalışın olumsuz duyguların ve ya düşüncelerin kimseye faydası olmayacaktır.


Ne kadar sinirlensenizde ses tonunuzu yükseltmemeye saygınızı yitirmemeye çalışmalısınız. Unutmayın o başınıza gelenlerin sebebi değil ama atlatmanızı sağlamanıza zor günlerden kurtulmanıza sebep olacak kişidir.

Kadınların Erkeklerden Farkları Nelerdir? başlıklı yazımızda erkeklere göre kadınların erkeklerden farkları konusunu ele almaya çalıştık.

Yazı Puanı

Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Popüler Yazılar