Ana sayfa » Nasıl Bakımlı Erkek Olabilirim?
5760 × 3840
BAKIM

Nasıl Bakımlı Erkek Olabilirim?

Ağız bakımı, cilt bakımı, saç bakımı, ayak bakımı ve sağlıklı beslenme tavsiyeleri ile Nasıl bakımlı erkek olabilirim? sorusuna cevaplar.

Bakımlı Erkek Sırları;

Ağız Bakımı

Bembeyaz dişler rahatça gülümsemenizi ve her zaman kendimize güvenmemizi sağlar bir gülümsemenin ne kadar etkili olduğunu anlatmamıza gerek yoktur. Beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabilmemiz için  her gün düzenli olarak dişlerimizi fırçalamalı mümkünse diş ipi kullanmalı ve senede 2 defa diş taşı ve plak temizliği yaptırmamız gerekir. Ağzımızda oluşan plak ve diş taşı gibi problemler, ağız kokusundan erken çürümelere kadar bir çok rahatsızlığa sebep olabilirler. Sabahları dişlerinizi fırçaladıktan sonra dilinizi de fırçalamanız üzerindeki bakterilerin yok olmasını sağladığı için faydalı olacaktır.

Erkekler için cilt bakımı

Cilt bakımı kulağımıza güzellik için yapılıyor gibi gelsede aslında tüm vücudumuzda biriken kirlerden ve ölü hücrelerden temizlenip nemlendirilmesinden ibarettir.
Cilt bakımı için en uygun zaman, duşta olduğunuz zamandır. Hem sıcak suyun hem de buharın etkisiyle genişleyip açılan gözenekleriniz temizlenmeye oldukça müsait bir hal alır. Tüm vücudunuzu ovalayarak veya lifleyerek cildin üstünde birikmiş ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.

Nasıl bakımlı erkek olabilirim ?

Peeling kremiyle yüzünüzü haftada bir veya iki defa temizleyerek, sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtarıp koruyabilirsiniz. Banyodan sonra vücut tipinize uygun nemlendirici kullanarak kendinizi daha hafif ve genç hissedeceksiniz.

nasıl bakımlı erkek olabilirim

Erkeklere özel geliştirilmiş gözaltı kremleriyle göz altı morluklarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Mor halkaları ve gözaltı şişliklerini azaltan bu kremleri sabah ve akşam günde iki kere uygulayabilirsiniz.

Traş olduktan sonra mutlaka traş losyonu ve nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin sürekli sinek kaydı traş oluyorsanız hafta sonu mutlaka yüzünüzü dinlendirmeye çalışın.

Erkekler için saç bakımı

Saçlarınızı en az haftada 2 kere yıkamayı jöle briyantin gibi şekillendiricileri kullandıktan sonra aynı gün saçlarınızı yıkamayı unutmayın. Saçlarınızı korumak ve dökülmelerini önlemek için Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Formüller yazımızı okuyabilirsiniz.

Günde 100 tele kadar saç dökülmesi normal görülüyor. Saçlarınız gün geçtikçe dahada seyreliyorsa ve saç dökülmesi ailenizde genetikse saç nakline başvurmalısınız. Günümüzde saç nakli sorunsuz ve  doğal şekillerde yaygın olarak yapılmaktadır.

Spor yapmayı ihmal etmeyin

Uzmanlar, erkeklerin metabolizmalarının daha hızlı olduğunu ve kadınlara göre yediklerini daha hızlı yaktıklarını belirtiyorlar fakat yinede günde en az 25 dakika spor yapılması gerektiğini belirtiyor. Spor salonuna gitmek tabiiki daha faydalı olacaktır fakat internetten izleyeceğimiz videolar yardımıyla evde kendi başımıza yada en sağlıklı spor olarak tavsiye edilen sadece düzenli yürüyüşler ile bile çok faydalı olacaktır.


Ayak bakımı

Günümüzde erkeklerin parmak arası terlikleri keşfetmesiyle birlikte ayak bakımıda önemli olmaya başladı. Ayağımızdaki nasır ve kuru deriler için kremler ve temizleyiciler kullanmalı ısrarla devam ediyorsa uzmanla görüşmeliyiz.

Düzenli Beslenme şart

Son zamanlarda erkeklerde ciddi bir kilo artışı gözleniyor. Bunun en büyük sebebi ara öğünlerin es geçilmesi. Diyetisyenler: Ara öğünlerin kilo alımını azaltırken, yağ oluşumunu da en aza indirdiklerini belirtiyor. Süt, ayran, meyve ve ceviz gibi sağlıklı atıştırmalarla yapılan ara öğünler vücutta yağ oluşumunu engelleyerek, iş performansınızında artmasını sağlayacaktır.

 

Yazı Puanı

Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayın

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Popüler Yazılar