Ana sayfa » Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Formüller
Saç dökülmelerine karşı doğal formüller
SAÇ BAKIM

Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Formüller

Saç dökülmelerine karşı doğal formüller arayanlar için şimdiye kadar kullanılan en eski metodlardan topladığımız 3 farklı karışımı paylaşıyoruz.

Saçlarımız neden dökülür?

Saç dökülmesi erkeklerin kozmetik olarak yaşadıkları en büyük sorunlardan biridir. Genellikle genetik olan saç dökülmesine stress, vitamin eksikliği gibi etkenlerden sebep olabilmektedir. Günümüzde saç ekimi gibi kesin tıbbi çözümler bulunsada bu gibi yöntemleri tercih etmeyenler yada henüz saçlarım o kadar dökülmedi diyenler için en eski ve en çok kullanılan Saç dökülmelerine karşı doğal formüller önerilerimizi paylaşıyoruz.

Saç dökülmelerine karşı doğal formüller

Saç dökülmelerine karşı doğal formüller

1-Menekşe Yağı ve Susam yağı Kürü

Saçlarınızı eski canlılığını kazandırır. Sadece saç dökülmelerinde değil cildinizin canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz.

Hazırlanışı:

1 çorba kaşığı susam yağını, 2 çorba kaşığı menekşe yağı ve 1 yumurta sarısıyla karıştırın hazırladığınız bu karışımı daha sonrada kullanabilmek için eski bir krem veya benzeri bir kapta saklayın

Kullanımı:

Saç diplerinize sürerek 1 saat kadar saçınızda bekletin ve daha sonra bol su ile saçlarınızı yıkayın.

Hazırladığınız bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. 


2-Havuç suyu ve Hindistan cevizi sütü

Saç dökülmelerine karşı doğal formüller arasında olan bu kür aynı zamanda antioksidan ve B6 ve B12 vitaminleri içerir. Böylece hem saçlarınızın sağlıklı uzamasını hemde yıpranan saçların onarılmasını hızlandırır.

Hazırlanışı: 

Havuç suyu ve Hindistan cevizi sütünü güzelce karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı bir kapta saklayarak 2 hafta içinde tüketiyoruz.

Kullanımı:

Karışımızı saçımıza sürürek 15-20 dakika bekliyoruz. Saçımızı yıkayarak duruluyoruz.


3-Yumurta Kürü

Yumurta içerisinde kükürt, fosfor, selenyum ve çinko gibi saçlarımızın dökülemsiniz önleyen ve  güçlendiren mineralleri barındırır.

Yumurtayı az miktarda zeytinyağı ile karıştırıp nemlendirici etkisini arttırarak saçlarımızın kurumasını ve kırıklarını onarıcı bir karışım elde edebiliriz.

Hazırlanışı:
1 Yumurtanın beyazını, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile ufak bir kapta 2-3 dakika kadar çırparak hazır hale getiriyoruz.

Kullanımı:

Karışımızı saçımıza kafa derisine nüfus edecek şekilde yedirerek sürüyoruz. Üzerine mümkünse bir bone takarak 20-25 dakika bekletiyoruz daha sonra bol su ile durulanarak temizliyoruz.

Yazımız ilginizi çektiyse okumak isteyebilirsiniz
Yazı Puanı

Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Popüler Yazılar