Ana sayfa » Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?
telefonum-suya-dustu-ne-yapmaliyim
TEKNOLOJİ

Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

Havuz kenarındasınız yada deniz cebinizden kaydı ve suyun içine düştü panik yapmayın ve telefonum suya düştü ne yapmalıyım? Yazımıza bir göz atın.

Telefonum suya düştü ne yapmamalıyım?

İlk önce yapmamamız gerekenlerden başlayalım;

Daha önce duyduklarınızı unutun saç kurutma makinası telefonunuzdaki suyu kurutmaz hatta suyu daha derinlere doğru yayar sakın kullanmayın. Elektrikli süpürgede aynı etkiyi gösterecektir onuda kullanmayın.

Telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

Telefonunuzu hemen kapatın sonra sökülebilen parçalarını ayırın, bataryasını, sim kartını, hafıza kartını(iphonelarda sadece simkartını çıkartabilirsiniz.) gövdesini güzelce kurulayın

Sallayarak suları çıkarmaya çalışmayın pamuk veya kulak çubuğuyla şarz ve kulaklık yuvasındaki suları kurulayın.


En kısa sürede vakumlu poşet yada saklama kabı gibi telefonun hava almasını önceleyecek bir kabın içerisini pirinçle doldurarak telefonu koyarsanız, pirinç taneciklerinin inanılmaz özelliği sayesinde telefonunuzun içerisindeki suyu emecektir.

telefonum suya düştü ne yapmalıyım

Özellikle çanta, kıyafet ve bazı yeni ürünlerin içerisinden çıkan slika jel denilen madde de prinçten daha etkili bir şekilde nemi alabilmektediler. Bulma imkanınız varsa prinçten daha faydalı olacaktır.

Telefonunuzun pirinç içerisine hiç bir noktası dışarda kalmayacak şekilde yerleştirilmesi ve kabın güzelce kapatılarak hava almasının önlenmesi gerekmektedir.

telefonum suya düştü ne yapmalıyım

Telefonunuzun düştüğü su derinliğine ve suda kaldığı süreye göre kurtulma şansınız yükselecektir.

Fakat yinede siz ortalama 48 saat bu şekilde hiç hava aldırmadan bekletmeniz gerekmektedir.

 

48 saatin sonra telefonunuzu Kabtan çıkarın, tamamen kuru olduğuna emin olduktan sonra  açmadan şarja takın ve tam şarj olmasını bekleyin.

Şarj bittikten sonra telefonunuzu açmayı deneyin. Telefonunuz açıldıysa yinede hemen sevinmeyin moralinizi bozmak istemem ama bu tip su alma olaylarında içerisindeki kartların oksitlenmesi 1 hafta 1 ay gibi bir süre alabilir.

Telefonum kesin kurtulurmu?

Telefonunuz aşırı su almadıysa bu işlemleri yaparak cihazınızı kurtarabilirsiniz.

Özellikle deniz suyu oksitlenmede çok daha etkili olduğundan deniz kenarında telefonlarınıza çok daha dikkat etmelisiniz.

Yazı Puanı

Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

  • olmaz demeyin arkadaşlar ben denedim sonradan sorun çıkmazsa işe yaradı gibi ama tuvalet klozet içine yarıya kadar girmişti 2 haftadırda kullanıyorum sıkıntı yok

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 10 Söz

Popüler Yazılar